inginer ofertare | bucureşti

posted

job details

posted
location
sector
Technical, Engineering
reference number
930 / 1043
You do not need to upload a curriculum vitae to apply for this position, moreover as a simple solution you can apply with your Linkedin profile. Click on the "Apply" button and choose from the application options that requires not more than 2 minutes.

Organisation/Department

Constructii civile/ instalatii

Inginerie

Job description

Oferta:

  • Pachet salarial atractiv
  • Echipa dinamica si un mediu de lucru placut si suportiv

Requirements

Responsabilitati pentru ofertare :

  • Cunoasterea unora dintre programele de devize (INTELSOFT DEVIZ,WINDEV, WINDOC, etc )
  • Analiza documentatia proiectelor in vederea intocmirii propunerii de executie si financiare
  • Verificarea si corelarea specificatiilor tehnice ale proiectului cu listele de cantitati si planse
  • Intocmirea calculelor, devizelor, dosarelor de prezentare pentru cerintele din oferta; oferta Tehnica ( Metodologie de executie, Grafic Gantt, Organizare de santier, Resurse (esalonare, organigrama, responsabilitati personal implicat in executia lucrarilor, etc.), Plan management de trafic, etc.
  • Intocmirea situatiei de lucrari executate
  • Pregatirea si lansarea in executie a proiectelor
  • Analiza ofertelor aparute pe SEAP si descarcarea ofertelor la care se hotaraste participarea
  • Participarea la intocmirea ofertelor si a documentatiei tehnice pentru licitatii;
  • Analiza caietelor de sarcini primite de la client sau descarcate de pe SEAP;
  • Actualizarea in permanenta a solutiilor tehnice si a bazei de date pentru preturile materialelor;
  • Emiterea cererilor de oferta catre furnizori/subantreprenori, compararea ofertelor de pret;
  • Participarea impreuna cu echipa la finalizarea documentatiei pentru licitatie si predarea acesteia la sediul autoritatii contractante sau pe SEAP;

Responsabilitati pentru decontare :

  • Analiza caietelor de sarcini, documentatiei de atribuire din licitatiile publice in vederea intocmirii documentelor de calificare, propunerii tehnice si financiare
  • Participarea la întocmirea ofertelor şi a documentaţiei specifice
  • Capacitate crescuta de a asculta descrierea unui eveniment/cerinte si de a o transpune in documentatia tehnica de ofertare;
  • Intocmirea in termenele stabilite a ofertelor tehnice si financiare
  • Analiza din punct de vedere tehnic/comercial a cererile de oferta primite
  • Tine o situatie actualizata a livrarii materialelor pe santier pentru includerea in certificatul de plata al antreprenorului
  • Asista in pregatirea situatiei contabile finale
  • Tine un registru al propunerilor pentru modificare si al ordinelor de modificare aprobate
  • Pastreaza o situatie actualizata a stadiului listei de cantitati care sa arate cantitatile initiale, luna curenta si costuri si cantitati totale cumulate si costuri
  • Mentinerea unui registru privind masuratorile pentru lucrarile executate

Offer

Candidatul ideal :

  • Studii superioare tehnice, profil constructii civile/ instalatii;
  • Experienta minim 2-3 ani de OFERTARE in lucrarile ce vizeaza constructii civile si industriale
  • Capacitate de analiza si sinteza
  • Foarte bune cunostinte de utilizare program de devize + Microsoft Excel/Word etc);
  • Persoana dinamica, flexibila, activa, responsabila, foarte bine organizata, orientata catre obtinerea de rezultate
  • Foarte bune cunostinte tehnice in domeniul constructiilor civile si industriale