automatist | tunari

posted

job details

posted
location
tunari, ilfov
sector
Blue Collar jobs
reference number
1962 / 2726
You do not need to upload a curriculum vitae to apply for this position, moreover as a simple solution you can apply with your Linkedin profile. Click on the "Apply" button and choose from the application options that requires not more than 2 minutes.

Organisation/Department

Productie.

Randstad Romania, cauta pentru clientul sau, unul dintre cei mai mari exportatori de produse procesate din carne din România, pentru judetul Ilfov, persoane responsabile, muncitoare cu experienta ca automatisti si dornice de a face diferenta.
Daca esti interesat asteptam sa ne contactezi.

Requirements

Candidatul ideal trebuie sa aiba:

  • Studii tehnice, nu neaparat superioare,
  • Experienta in programarea PLC;
  • Cunoasterea diferitelor schemelor electrice;
  • Dorinta de implicare si de dezvoltare;
  • Bune abilitati de comunicare;
  • Responsabil, serios si punctual;
  • Usor adaptabil, autocontrol si atitudine pozitiva;
  • Spirit de observatie si viteza de reactie;
  • Rezistenta la diferitele de temperatura din fiecare sectie;

Responsabilitati:

  • Diagnosticarea echipamentelor de lucru;
  • Identificarea si localizarea erorilor echipamentelor si sistemelor de lucru;
  • Mentenanta si repararea echipamentelor  electrice si automatice;
  • Instalarea, repararea si inlocuirea senzorilor de reglare a liniei automate;
  • Asigurarea intretinerii, testarii si calibrarii dispozitivelor de conversie a semnalului si controlul final;
  • Intervina prompt, prin actiuni specifice si ȋn limitele competentei, asupra cauzelor care pot produce functionarea anormala sau avarii ale acestora;
  • Analizarea defectiunilor aparute si sa adopte masuri de urgenta pentru remedierea acestora;
  • Identificarea si planificarea activitatatii si succesiunea etapelor de lucru in functie de tipul lucrarii;
  • Efectuarea lucrarilor pregatitoare in timp util, pentru a se incadra in planificarea activitatilor;
  • Verificarea cu atentie a calității pieselor de schimb, a echipamentelor si a mijloacelor de lucru necesare efectuarii lucrarilor, conform procedurilor specifice.

Offer

Beneficii:

  • Salariul mediu oferit in piata;
  • Tichete de masa 20 ron/zi lucrata;
  • Masa calda;
  • Prime de Paste si Craciun;
  • Transport asigurat;
  • Echipament de lucru - igienizat periodic;
  • Mediu de lucru placut;
  • Contract pe perioada nedeterminata.

Applications

Nr. de contact: 0722.273.925.

Adresa de email: alexandru.stirbu@randstad.ro