marketing & social media specialist | bucureşti

posted

job details

posted
location
sector
Marketing, PR
reference number
1934 / 2680
You do not need to upload a curriculum vitae to apply for this position, moreover as a simple solution you can apply with your Linkedin profile. Click on the "Apply" button and choose from the application options that requires not more than 2 minutes.

Organisation/Department

Consultanță

Job description

Marketing & Social Media Specialist wanted!

Ți-ai dori să faci parte dintr-o Agenție de Marketing?

Dacă ești pasionat/ă dе Marketing, Social Media și Promovare Online, PPC, Grafică, ești binevenit/ă în echipa noastră.

Descrierea jobului

Responsabilități:

  • Realizarea campaniilor de promovare folosind Facebook Ads Manager, Instagram, Google Ads, Youtube Ads;
  • Responsabil cu administrarea conturilor de pe rețelele sociale pentru promovare;
  • Participarea la întocmirea strаtegiei de comunicare în social media (Facebook, Instagram, Google);
  • Monitorizare zilnic și analizare performanțelor campaniilor online, oferind soluții pentru creșterea KPIs;
  • Scriere texte persuasive în scopul vânzării: postări social media, web content, descriere produse, campanii de email;
  • Editare imagini în Photoshop sau orice alt program este necesar;
  • Monitorizare și evaluarea impactului conținutului publicat;
  • Research ori de câte ori este necesar.

Nivel dе experiență: începător mediu (0-2 ani dе experiență)

Cum știi dacă te căutăm pe tine?

  • Iubești să scrii texte creative și persuasive în scopul vânzării, indiferent dе forma lor (postări în social media, povești) și lumea îți apreciază talentul;
  • Îți place să te documentezi și să realizezi un research cât mai amplu pentru diferite teme (documentație dе produs, content site, rețele dе socializare etc.);
  • Ai cunoștințe dе nivel începător-mediu de editare imagini în Photoshop sau orice program dе editare;
  • Vorbești și scrii în engleză (reprezintă un avantaj)
  • Ai abilități de comunicare și relaționare, gândire strategică și analitică;
  • Poți gestiona mai multe proiecte simultan.

Offer

​Ce îți oferim:

  • Beneficii financiare pe măsura muncii tale;
  • O cultură bazată pe learning, în care ne creștem constant nivelul de know-how al echipei;
  • Acces la cursuri online pentru a învăța ce îți place;
  • Feedback personalizat legat de activitatea ta profesională și sprijin constant pentru a evolua în carieră;
  • Salariu fix, pe care îl vei primi de fiecare dată, fără întârziere;
  • Garanția că toate ideile tale vor fi luate în calcul.

Ne poți trimite CV-ul actualizat la adresa de email lavinia.ionescu@randstad.ro