picker cu atributii de stivuitorist | bucureşti

posted

job details

posted
location
sector
Logistics, Procurement
reference number
1354 / 1709
You do not need to upload a curriculum vitae to apply for this position, moreover as a simple solution you can apply with your Linkedin profile. Click on the "Apply" button and choose from the application options that requires not more than 2 minutes.

Organisation/Department

Auto-moto

Pentru unul dintre clientii nostrii, o companie cu renume din industria auto-moto, suntem in cautarea persoanelor ce isi doresc sa lucreze ca Pickeri, in cel mai mare depozit de piese auto din Romania!

Responsabilitati:

  • Participa activ la procesul standard de deconsolidare si receptie / livrare directa folsind echipamentul de depozit dar si al echipamentului IT specific;
  • Participa la verificarea codurilor de piesa prin scanare impreuna cu echipa responsabila si folosind echipamentul specific;
  • Asigura receptia comunicand gestionarilor orice inadvertenta gasita, inregistrand in sistem codurile si cantitatea;
  • Colaboreaza cu echipa in procesul de locare si scoatere a pieselor in depozit, confirmand prin scanare toate detaliile si folosind echipamentele necesare;
  • Participa activ la procesul de impachetare si pregatire a coletelor destinate transportului catre parteneri;
  • Utilizarea electrostivuitoare si utilajelor de intaltime pentru a depozita coletele destinate transportului catre parteneri;
  • Ofera suport gestionarului si colegilor pentru diverse operatiuni auxiliare si participa la diverse activitati administrative;

  • persoana sociabila, organizata la locul de munca, ce poate lucra bine in echipa
  • minim 2 ani experienta anterioara in picking in depozite mari;
  • minim 1 an de lucru cu Motostivuitoare si atestat ISCIR valabil;
  • studii liceale finalizate cu diploma de Bacalaureat;
  • disponibilitate de lucru in 2 ture;
  • dorinta de lucru in acest domeniu, intr-o companie cu renume din industria auto-moto;

Offer

  • salariu motivant, peste media pietei;
  • tichete de masa;
  • bonus de concediu;
  • bonus de performanta;
  • transport asigurat din sector 6 (Statia de metrou Pacii);
  • asigurare de sanatate privata atat pentru angajat si pentru familie (sot/sotie si copii)

Pentru mai multe detalii puteti suna la numarul 0739 850 364 sau puteti trimite CV-urile pe adresa dana.hincu@randstad.ro