seller development specialist with chinese | bucureşti

posted

job details

posted
location
sector
Customer Service, Call Center
reference number
1443 / 1855
You do not need to upload a curriculum vitae to apply for this position, moreover as a simple solution you can apply with your Linkedin profile. Click on the "Apply" button and choose from the application options that requires not more than 2 minutes.

For our client, a well-known e-comerce platform, we need to find the best colleague as Seller Development Specialist.

Advanced Chinese and English are mandatory, experience is a very big plus and is prefered, but the attitude counts the most.

Responsabilitati:

• Cunoaste in detaliu toate fluxurile si procesele;
• Contacteaza zilnic sellerii noi pentru a le oferi suport in operarea modelului de Marketplace;
• Contacteaza sellerii pentru a le oferi suport pentru efectuarea de operatiuni in platforma Marketplace;
• Contacteaza sellerii pentru a le oferi sugestii pentru imbunatatirea activitatii in platforma;
• Analizeaza evolutia KPI-ilor sellerilor si adapteaza planul de training la nevoile acestora;
• Instruieste prin intermediul telefonului sellerii, in functie de nevoile acestora;
• Colaboreaza cu alte departamente pentru solutionarea tuturor problemelor intampinate.

Cerinte:

• Bune abilitati de comunicare, motivatie de a invata lucruri noi si de a infrunta provocari, usurinta in initierea si sustinerea facila a relatiilor interpersonale;
• Cunostinte de limba engleza si chineza;
• Ambitie, gandire logica, structurata, usurinta de a invata, spontaneitate, atitudine pozitiva;
• Cunostinte de MS Office (Word si Excel, Outlook);
• Studii superioare finalizate;
• Persoana dinamica cu initiativa si cu capacitate de a lua decizii prompte;
• Bune abilitati organizatorice si orientare catre detalii;
• Rapiditate si eficienta;
• Un plus: cunostinte tehnice de e-commerce, PHP.