inginer automatist | bucureşti

posted

job details

posted
location
sector
Blue Collar jobs
reference number
1547 / 2028
You do not need to upload a curriculum vitae to apply for this position, moreover as a simple solution you can apply with your Linkedin profile. Click on the "Apply" button and choose from the application options that requires not more than 2 minutes.

Clientul este unul dintre cei mai experimentați integratori de soluții robotizate din România și contribuim de peste 15 ani la eficientizarea proceselor de producție ale partenerilor noștri prin implementarea a peste 300 de soluții robotizate.

În tot acest timp s-au concentrat să ajute clienții să identifice procesele ce pot fi îmbunătățite, să găsească cele mai bune soluții de automatizare și să alaga cu grijă furnizorii care să le devină parteneri pe termen lung.

Candidatul Ideal

  • Studii tehnice superioare specializarea Automatică si Calculatoare, Electrotehnica
  • Programare PLC Siemens, HMI, dezvoltare software aplicații
  • Programare Siemens
  • Programare axe electrice constituie avantaj
  • Cunoștințe Programare roboți industriali constituie avantaj
  • Cunoștințe sisteme de vizualizare constituie avantaj
  • Cunoștințe teoretice și practice de automatizări, senzoristica, pneumatica
  • Elaborare scheme electrice
  • Elaborare documentatie
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel mediu-avansat
  • Experienta 5 ani minim.

Descrierea jobului

  • Dezvoltare aplicații software și HMI
  • Implementare software aplicații în faza de punere în functiune
  • Programare și testare software aplicații robotizate la clienți
  • Depanare program PLC
  • Testare, service si implementare software la clienti
  • Deplasări pentru puneri în functiune, testare

Beneficii

  • bonuri de masa
  • traininguri
  • bonus anual in functie de performante
  • buget: 5500-7000 RON NET