reprezentant vânzări - cluj | cluj-napoca

posted

job details

posted
location
cluj-napoca, cluj
sector
Sales, trade
reference number
992 / 1127
You do not need to upload a curriculum vitae to apply for this position, moreover as a simple solution you can apply with your Linkedin profile. Click on the "Apply" button and choose from the application options that requires not more than 2 minutes.

Te invităm să afli mai multe detalii despre compania noastră client din zona Clujului, specializata pe comercializarea aparatelor de sudura și consumabile.

Responsabilitati:

  • studiaza piata pentru depistarea de noi parteneri pentru produsele organizatiei;
  • contacteaza potentialii parteneri, prezinta organizatia, produsele si serviciile pe care le ofera aceasta;
  • consilieaza clientii si identifica nevoile acestora;
  • efectueaza vizite periodice la client;
  • aduce la cunostinta clientilor promotiile organizatiei;
  • monitorizeaza situatia rulajului si a incasarilor de la clienti, urmareste si raspunde de incasarea facturilor emise;
  • monitorizeaza concurenta, preturile, producatorii, tendintele si intocmeste rapoarte saptamanale;
  • efectueaza deplasari pentru prezentarea produselor comercializate;
  • pune in functiune echipamentele vandute.

Requirements

Cerinte pentru un posibil candidat:

  • studii superioare (preferabil tehnice);
  • experienta anterioara in domeniul vanzarilor B2B constituie avantaj;
  • cunostinte in domeniul echipamentelor de sudare constituie avantaj;
  • cunostinte de operare CRM, Outlook-ul si MS Office;
  • cunostinte de limba engleza – nivel mediu;
  • permis de conducere;
  • disponibilitatea de a calatori in afara judetului de domiciliu;
  • abilitati de comunicare si negociere;
  • capacitate de planificare si organizare a activitatilor;
  • deprinderea de a lucra in echipa.

Offer

Oferta (bonusuri, beneficii):

  • pachet salarial atractiv;
  • tichete de masa;
  • bonusuri in functie de performanta;
  • posibilitatea dezvoltarii personale si profesionale (+ traininguri) in cadrul unei companii in plina dezvoltare;
  • telefon mobil cu internet;
  • masina de serviciu.