agent vanzari pre-sales | bucureşti

posted

job details

posted
location
sector
Sales, trade
reference number
947 / 1064
You do not need to upload a curriculum vitae to apply for this position, moreover as a simple solution you can apply with your Linkedin profile. Click on the "Apply" button and choose from the application options that requires not more than 2 minutes.

  • Vei identifica și contacta telefonic clienții și potențialii clienți/activitate de cold calling și presales
  • Vei discuta cu cu potențiali clienți, le vei asculta și întelege nevoile lor
  • Vei vizita partenerii si le vei oferi cea mai bună soluţie la problemele acestora pentru a menține un nivel cât mai ridicat al satisfacției acestora
  • Vei construi si prezenta ofertele și contractele de test
  • Vei monitoriza tendințele pieței
  • Vei construi in permanenta baza de date a clienților
  • Vei contribui la realizarea planului și a indicatorilor de vânzare

  • Să ai deja experiență în domeniul vânzării consultative B2B (presales, hunting)/Cold calling, (preferabil in domeniul auto, transporturi, alt domeniu conex)
  • Consideri că ești un vânzător cu rezultate deosebite, ești proactiv și mereu ești în căutarea unei soluții
  • Ai excelente abilități de comunicare, persuasiune și orientare către soluții
  • Ai o atitudine pro-client în vederea menținerii unui nivel cât mai ridicat al satisfacției acestuia
  • Simț al responsabilității și autonomie
  • Pasiune pentru domeniul vânzărilor, charismă, atitudine proactivă
  • Experiență în sisteme CRM, orientare către domeniul tehnic

Recrutam in numele clientului nostru, prestator de servicii de telematică de top în industria transporturilor care oferă suport tuturor afacerilor care sunt nerăbdătoare să beneficieze de inovații de ultima oră pentru autoturisme,autoutilitare și camioane.

Applications

  • Salariu competitiv, sistem de bonusuri motivator
  • Dacă eşti bun în ceea ce faci, îţi poţi asigura o vacanţă chiar şi dintr-un singur salariu
  • O atmosferă plăcută de lucru, o echipă excelentă de sales care te susține
  • Posibilități de evoluție a carierei în domeniul vânzărilor B2B
  • Echipă simpatică, pregătită să te ajute în orice moment
  • Cursuri de limbă engleză în timpul programului de lucru
  • Smartphone, laptop performant și autoturism de serviciu