agent de vanzari | bucureşti

posted

job details

posted
location
sector
Sales, trade
reference number
2039 / 2841
You do not need to upload a curriculum vitae to apply for this position, moreover as a simple solution you can apply with your Linkedin profile. Click on the "Apply" button and choose from the application options that requires not more than 2 minutes.

Organisation/Department

Sales.

Randstad Romania, cauta Agent de vanzari pentru clientul ei, un important jucator în domeniul importului si distributiei de granit, marmura si travertin, pentru zona Bucuresti - Ilfov, persoane dornice de stabilitate profesionala, orientate catre rezultate.
Daca esti interesat asteptam sa ne contactezi.

Requirements

Cerinte:

  • capacitate foarte buna de comunicare si relationare;
  • dispus la munca pe teren;
  • atentie distributiva, cu focus pe detalii;
  • capacitate rapida de decizie;
  • personalitate energica, cu orientare catre rezultate;
  • gandire pozitiva si analitica;
  • Cunostinte operare PC (Windows, Microsoft Word si Excel, Internet);
  • Permis de conducere categoria B.

Responsabilitati:

  • mentinerea relatiilor comerciale cu clientii:
  • cunoasterea ofertelor;
  • planificarea zilnica si saptamanala a activitatii, cat si vizitele la clienti, conform standardelor de activitate stabilite cu superiorul ierarhic.
  • stabileste si participa la intalnirile cu clientii;
  • intocmirea documentatiei premergatoare intalnirilor;
  • redactarea raportului la final de zi, despre statusul intalnirilor parcurse;
  • intocmirea documentelor comerciale cerute de superiorul direct;
  • trimiterea zilnica a rapoartelor de vanzari;
  • intocmirea raportelor de vanzarile lunar;
  • respectarea programului de lucru, cat si a pauzelor de masa;
  • verificarea stocului inainte de prezentarea portofoliului;
  • semnalarea angajatorului cu privire la eventualele defecţiuni ale autovehiculului;
  • verificarea expirararii asigurării tip CASCO si RCA, precum si a rovignetei.

Offer

Beneficii:

  • salariu fix;
  • tichete de masa – 20ron;
  • comision din vanzari;
  • bonus trimestrial;
  • masina de serviciu – se poate lua acasa la finalul programului;
  • telefon si tableta;
  • 200 ron bonus de raportare.

Applications

contact: 0722.273.925;

adresa de e-mail: alexandru.stirbu@randstad.ro