content manager & digital marketing specialist | bucureşti

posted

job details

posted
location
sector
Marketing, PR
reference number
824 / 839
You do not need to upload a curriculum vitae to apply for this position, moreover as a simple solution you can apply with your Linkedin profile. Click on the "Apply" button and choose from the application options that requires not more than 2 minutes.

Offer

Responsabilitati:

  • Postare de materiale publicitare pe platformele de Social Media (Instagram/Facebook);
  • Prelucrarea si crearea de materiale publicitare;
  • Editare foto-video;
  • Conectarea cu influenceri- creare de conținut alături de ei;
  • O persoana creativa si pasionata de marketing si promovare;
  • Va comunica cu agenții de vânzări;
  • Trade marketing;
  • Research pentru a găsi agențiile de publicitate potrivite pentru promovare.

Cerinte:

  • Experienta necesara in Digital marketing/Social media;
  • Crearea de continut in zona de Social media (facebook si Instagram);
  • Editare Foto si video;
  • Grafica ( corel . photoshop , indesign , etc );
  • Notiuni minime de beauty;
  • Notiuni de PR;
  • Prezentari de produs in format video+scris;
  • Relatia cu influencerii + presa;
  • Limba engleza B1-B2;
  • Back ground din industria beauty reprezinta un plus.

Program

  • 9:00-18:00;
  • Se lucrează de la sediu - zona Unirii Bucuresti;
  • Tip contract pe perioada nedeterminata.