team leader productie | roman

posted

job details

posted
location
roman, vaslui
sector
Blue Collar jobs
reference number
1258 / 1552
You do not need to upload a curriculum vitae to apply for this position, moreover as a simple solution you can apply with your Linkedin profile. Click on the "Apply" button and choose from the application options that requires not more than 2 minutes.

Organisation/Department

Productie obiecte sanitare si teracota

Suntem in cautare de Team Leader Productie pentru o cunoscuta companie producatoare de obiecte sanitare si teracota, cu locatie in Roman, judet Neamt.

Responsabilitati:

  • Asigura realizarea zilnica a productiei planificate de piese (ceramica sanitara);
  • Urmareste si raspunde de incadrarea in norma de personal si in consumurile normate, si propune masuri pertinente pentru economisirea materiilor prime, a materialelor, combustibililor si energiei electrice;
  • Urmareste starea tehnica a utilajelor si instalatiilor din sector, in vederea functionarii lor la parametrii corespunzatori cu respectare normelor SSM, SU, protectia mediului;
  • Face propuneri pentru imbunatatirea calitatii produselor, imbunatatirea conditiilor de munca si cresterea productivitatii muncii in cadrul formatiei pe care o conduce;
  • Se implica in luarea masurilor de reducere a costurilor directe: cresterea gradului de folosire a materialelor, reducerea consumurilor, folosirea judicioasa a timpului de lucru;
  • Urmareste zilnic rebuturile si declasarile , verifica zilnic cu sefii de formatie nivelul calitatii realizat in comparatie cu obiectivele propuse si cazurile de incalcare a standardelor, care au fost generatoare de rebut sau de declasari calitative.

  • Studii medii/superioare tehnice (profil ceramic/mecanic /instalatii/electric) - avantaj;
  • Experienta profesionala de specialitate acumulata in domeniul tehnic-industrial constituie avantaj;
  • Experienta coordonare echipa - avantaj;
  • Cunostinte privind activitati de productie, mentenanta, participare/coordonare proiecte;
  • Proactivitate, imbunatatire continua, bun rationament tehnic;
  • Aptitudini de organizare a activitatii, initiativa;
  • Responsabilitate pentru resurse umane si materiale, orientare spre rezultate;
  • Limba engleza nivel mediu/avansat;
  • Operare PC: pachetul Office.

  • loc de munca stabil si construirea unei cariere solide intr-o companie multinationala;
  • oportunitati de invatare, specializare si dezvoltare la locul de munca;
  • contract pe perioada nedeterminata;
  • salariu atractiv si bonificatii in functie de realizarea indicatorilor de performanta;
  • tichete de masa.

Applications

lucia.negru@randstad.ro

0738770541