electrician coordonator - responsabil lucrare | bucureşti

posted

job details

posted
location
sector
Blue Collar jobs
reference number
1182 / 1437
You do not need to upload a curriculum vitae to apply for this position, moreover as a simple solution you can apply with your Linkedin profile. Click on the "Apply" button and choose from the application options that requires not more than 2 minutes.

Organisation/Department

Companie de constructii

Job description

Responsabilitati coordonator echipa:

  • planifica activitatea zilnica/saptamanala a echipei pe care o coordoneaza;
  • monitorizeaza executia lucrarilor pe santier din punct de vedere al cantitatii, calitatii si respectarii termenelor de executie;
  • coordoneaza personalul de executie aflat in subordine (3-10 persoane);
  • intocmeste necesarul de materiale si il transmite catre inginerul coordonator din santier sau direct catre achizitii;
  • planifica activitatea zilnica/saptamanala a echipei pe care o coordoneaza.

Responsabilitati electrician:

  • Interpretează corect schemele electrice, simbolurile şi legile electrice de bază;
  • Montează paturile de cablu, trasee de cablu, canale si cablajul pentru instalații electrice și curenți slabi;
  • Montează aparatajul terminal și efectuează conexiunile acestuia;
  • Efectuează conexiunile în tablourile electrice;
  • Pune sub tensiune instalaţia şi utilizează aparate, tehnici şi proceduri specifice pentru  verificarea funcţionării acesteia;
  • Repară sau înlocuieşte eventualele echipamente defecte, conductori, izolaţii etc. conform cerinţelor;
  • Transporta uneltele si materialele la punctul de lucru;
  • Respecta proiectul de instalatii electrice.

Requirements

  • calificare de Electrician;
  • experienta anterioara de lucru, pe post similar de coordonator;
  • seriozitate, responsabilitate,  adaptabilitate, atitudine pozitiva, rabdare, capacitate de orientare in spatiu, bune capacitati de comunicare si organizare;
  • apt pentru lucru la înălțime;
  • permis de conducere cat. B.

Offer

  • contract de munca nedeterminat;
  • salariu atractiv;
  • decont transport- lunar, suma fixa;
  • tichete de masa.

Applications

0738770541

lucia.negru@randstad.ro