tehnician electronist in reparatii laptopuri | bucureşti

postat

descriere job

postat
locație
sector
Vânzări / comerț
număr de referință
963 / 1088
NU este obligatoriu să vă înscrieți CV-ul pentru a aplica pentru această poziție, dar dacă aveți o versiune actualizată, este un ajutor important pentru noi. Dacă nu este actualizat sau nu este disponibil acum, îl puteți încărca mai târziu, în orice moment când vă conectați la profilul dvs.

Pentru unul dintre clientii nostrii din sectorul service IT, suntem in cautarea tehnicienilor electronisti in reparatii laptopuri.

Responsabilitati:

  • Asamblare, demontare notebook-uri;
  • Diagnosticare electronica a componentelor;
  • Repararea componentelor electronice.

Educatie si formare:

  • Studii liceale absolvite;
  • Experienta profesionala in aceleasi loc de munca.

Cerinte:

  • Capabil sa lucreze sub stres;
  • Capabil sa respecte termenele limita.

Abilitati personale si profesionale:

  • Lucru in echipa;
  • Abilitati de lipire a componenelor SMD;
  • Cunostinte despre componentele electronice ale placii de baza de laptopuri;
  • Abilitati de lipire cu aer cald;
  • Reasamblarea componentelor BGA;
  • Diagnosticarea defectiunilor componentelor;
  • Utilizarea EEPRON

Beneficii:

  • salariu motivant;
  • comisionare din reparatiile realizate;
  • echipament profesionist de lucru.

Locatie: Bucuresti, Sector 2