key account germania&austria | bucureşti

postat

descriere job

postat
locație
sector
Vânzări / comerț
număr de referință
1997 / 2774
NU este obligatoriu să vă înscrieți CV-ul pentru a aplica pentru această poziție, dar dacă aveți o versiune actualizată, este un ajutor important pentru noi. Dacă nu este actualizat sau nu este disponibil acum, îl puteți încărca mai târziu, în orice moment când vă conectați la profilul dvs.

Organisation/Department

Se oferă:

- salariu fix + bonus timestrial din atingerea targetului;

- laptop și telefon.

Se lucrează de luni până vineri în sistem hibrid: 2 zile de la birou și 3 de acasă, cu program 09:00-17:30.

Locație: Comuna 1 Decembrie.

Requirements

Responsabilitati:

  • Ține legătura cu departamentul Back office pentru întocmire ofertă comercială, o verifică și o trimite către client.
  • Stabilește termenii contractuali preliminari și inițiază semnarea contractelor, garantând buna desfașurare a acestora;
  • Negociază și finalizează contractele comerciale conform aprobărilor primite de la echipa de management, evaluând corect oportunitatea colaborării cu un client nou;
  • Menține legătura cu clienții companiei pe țările alocate, dezvoltă relația cu clienții existenți, se ocupă de zona de reclamații și răspunde promp la solicitarile clienților.

Randstad Romania recruteaza Key Account Manager pentru unul dintre clienti.

Applications

Se cere:

  • cunoașterea de limbă germană avansat și de limbă engleză mediu;
  • experiență de minim 2 ani în menținere relații cu clienții (atuu domeniile tehnice);
  • abilități de comunicare scrisă și verbală;
  • abilități de negociere;
  • disponibilitate de a merge în delegații de cateva ori pe an.