seller development specialist with chinese | bucureşti

postat

descriere job

postat
locație
sector
Serviciu clienți
număr de referință
1443 / 1855
NU este obligatoriu să vă înscrieți CV-ul pentru a aplica pentru această poziție, dar dacă aveți o versiune actualizată, este un ajutor important pentru noi. Dacă nu este actualizat sau nu este disponibil acum, îl puteți încărca mai târziu, în orice moment când vă conectați la profilul dvs.

For our client, a well-known e-comerce platform, we need to find the best colleague as Seller Development Specialist.

Advanced Chinese and English are mandatory, experience is a very big plus and is prefered, but the attitude counts the most.

Responsabilitati:

• Cunoaste in detaliu toate fluxurile si procesele;
• Contacteaza zilnic sellerii noi pentru a le oferi suport in operarea modelului de Marketplace;
• Contacteaza sellerii pentru a le oferi suport pentru efectuarea de operatiuni in platforma Marketplace;
• Contacteaza sellerii pentru a le oferi sugestii pentru imbunatatirea activitatii in platforma;
• Analizeaza evolutia KPI-ilor sellerilor si adapteaza planul de training la nevoile acestora;
• Instruieste prin intermediul telefonului sellerii, in functie de nevoile acestora;
• Colaboreaza cu alte departamente pentru solutionarea tuturor problemelor intampinate.

Cerinte:

• Bune abilitati de comunicare, motivatie de a invata lucruri noi si de a infrunta provocari, usurinta in initierea si sustinerea facila a relatiilor interpersonale;
• Cunostinte de limba engleza si chineza;
• Ambitie, gandire logica, structurata, usurinta de a invata, spontaneitate, atitudine pozitiva;
• Cunostinte de MS Office (Word si Excel, Outlook);
• Studii superioare finalizate;
• Persoana dinamica cu initiativa si cu capacitate de a lua decizii prompte;
• Bune abilitati organizatorice si orientare catre detalii;
• Rapiditate si eficienta;
• Un plus: cunostinte tehnice de e-commerce, PHP.