picker cu atributii de stivuitorist | bucureşti

postat

descriere job

postat
locație
sector
Logistică / Achiziții
număr de referință
1353 / 1709
NU este obligatoriu să vă înscrieți CV-ul pentru a aplica pentru această poziție, dar dacă aveți o versiune actualizată, este un ajutor important pentru noi. Dacă nu este actualizat sau nu este disponibil acum, îl puteți încărca mai târziu, în orice moment când vă conectați la profilul dvs.

Organisation/Department

Auto-moto

Pentru unul dintre clientii nostrii, o companie cu renume din industria auto-moto, suntem in cautarea persoanelor ce isi doresc sa lucreze ca Pickeri, in cel mai mare depozit de piese auto din Romania!

Responsabilitati:

  • Participa activ la procesul standard de deconsolidare si receptie / livrare directa folsind echipamentul de depozit dar si al echipamentului IT specific;
  • Participa la verificarea codurilor de piesa prin scanare impreuna cu echipa responsabila si folosind echipamentul specific;
  • Asigura receptia comunicand gestionarilor orice inadvertenta gasita, inregistrand in sistem codurile si cantitatea;
  • Colaboreaza cu echipa in procesul de locare si scoatere a pieselor in depozit, confirmand prin scanare toate detaliile si folosind echipamentele necesare;
  • Participa activ la procesul de impachetare si pregatire a coletelor destinate transportului catre parteneri;
  • Utilizarea electrostivuitoare si utilajelor de intaltime pentru a depozita coletele destinate transportului catre parteneri;
  • Ofera suport gestionarului si colegilor pentru diverse operatiuni auxiliare si participa la diverse activitati administrative;

  • persoana sociabila, organizata la locul de munca, ce poate lucra bine in echipa
  • minim 2 ani experienta anterioara in picking in depozite mari;
  • minim 1 an de lucru cu Motostivuitoare si atestat ISCIR valabil;
  • studii liceale finalizate cu diploma de Bacalaureat;
  • disponibilitate de lucru in 2 ture;
  • dorinta de lucru in acest domeniu, intr-o companie cu renume din industria auto-moto;

Offer

  • salariu motivant, peste media pietei;
  • tichete de masa;
  • bonus de concediu;
  • bonus de performanta;
  • transport asigurat din sector 6 (Statia de metrou Pacii);
  • asigurare de sanatate privata atat pentru angajat si pentru familie (sot/sotie si copii)

Pentru mai multe detalii puteti suna la numarul 0739 850 364 sau puteti trimite CV-urile pe adresa dana.hincu@randstad.ro