inginer ofertare | bucureşti

postat

descriere job

postat
locație
sector
locuri de munca Tehnic / Inginerie
număr de referință
930 / 1043
NU este obligatoriu să vă înscrieți CV-ul pentru a aplica pentru această poziție, dar dacă aveți o versiune actualizată, este un ajutor important pentru noi. Dacă nu este actualizat sau nu este disponibil acum, îl puteți încărca mai târziu, în orice moment când vă conectați la profilul dvs.

Organisation/Department

Constructii civile/ instalatii

Inginerie

Job description

Oferta:

  • Pachet salarial atractiv
  • Echipa dinamica si un mediu de lucru placut si suportiv

Requirements

Responsabilitati pentru ofertare :

  • Cunoasterea unora dintre programele de devize (INTELSOFT DEVIZ,WINDEV, WINDOC, etc )
  • Analiza documentatia proiectelor in vederea intocmirii propunerii de executie si financiare
  • Verificarea si corelarea specificatiilor tehnice ale proiectului cu listele de cantitati si planse
  • Intocmirea calculelor, devizelor, dosarelor de prezentare pentru cerintele din oferta; oferta Tehnica ( Metodologie de executie, Grafic Gantt, Organizare de santier, Resurse (esalonare, organigrama, responsabilitati personal implicat in executia lucrarilor, etc.), Plan management de trafic, etc.
  • Intocmirea situatiei de lucrari executate
  • Pregatirea si lansarea in executie a proiectelor
  • Analiza ofertelor aparute pe SEAP si descarcarea ofertelor la care se hotaraste participarea
  • Participarea la intocmirea ofertelor si a documentatiei tehnice pentru licitatii;
  • Analiza caietelor de sarcini primite de la client sau descarcate de pe SEAP;
  • Actualizarea in permanenta a solutiilor tehnice si a bazei de date pentru preturile materialelor;
  • Emiterea cererilor de oferta catre furnizori/subantreprenori, compararea ofertelor de pret;
  • Participarea impreuna cu echipa la finalizarea documentatiei pentru licitatie si predarea acesteia la sediul autoritatii contractante sau pe SEAP;

Responsabilitati pentru decontare :

  • Analiza caietelor de sarcini, documentatiei de atribuire din licitatiile publice in vederea intocmirii documentelor de calificare, propunerii tehnice si financiare
  • Participarea la întocmirea ofertelor şi a documentaţiei specifice
  • Capacitate crescuta de a asculta descrierea unui eveniment/cerinte si de a o transpune in documentatia tehnica de ofertare;
  • Intocmirea in termenele stabilite a ofertelor tehnice si financiare
  • Analiza din punct de vedere tehnic/comercial a cererile de oferta primite
  • Tine o situatie actualizata a livrarii materialelor pe santier pentru includerea in certificatul de plata al antreprenorului
  • Asista in pregatirea situatiei contabile finale
  • Tine un registru al propunerilor pentru modificare si al ordinelor de modificare aprobate
  • Pastreaza o situatie actualizata a stadiului listei de cantitati care sa arate cantitatile initiale, luna curenta si costuri si cantitati totale cumulate si costuri
  • Mentinerea unui registru privind masuratorile pentru lucrarile executate

Offer

Candidatul ideal :

  • Studii superioare tehnice, profil constructii civile/ instalatii;
  • Experienta minim 2-3 ani de OFERTARE in lucrarile ce vizeaza constructii civile si industriale
  • Capacitate de analiza si sinteza
  • Foarte bune cunostinte de utilizare program de devize + Microsoft Excel/Word etc);
  • Persoana dinamica, flexibila, activa, responsabila, foarte bine organizata, orientata catre obtinerea de rezultate
  • Foarte bune cunostinte tehnice in domeniul constructiilor civile si industriale